چین گیاه بچینگ بتن سازنده

Talented Sky Industry Co.، Ltd

تولید کننده پیشرو در کارخانه بچینگ بتن & سیستم های نوار نقاله در چین.

اخبار

October 30, 2020

دلایل انسداد مواد در فیدر ارتعاشی چیست؟

فیدر ویبره نوعی تجهیزات تغذیه ای متداول است که می تواند مواد گلوله ای یا دانه ای را بصورت یکنواخت و مداوم به تجهیزات دریافت کننده در حال تولید ارسال کند.

فیدر ارتعاشی اولین رویه کل خط تولید است.

اگر مورد مسدود شدن و ریختن وجود داشته باشد ، ممکن است باعث خرابی خط تولید شود.بنابراین اطمینان از عملکرد طبیعی فیدر ارتعاشی بسیار مهم است.

در فرآیند تولید فیدر ارتعاشی ، می توان مواد عمده و دانه ای را بصورت یکنواخت ، منظم و مداوم از سطل ذخیره به دستگاه گیرنده تغذیه کرد ، به این ترتیب از انسداد درگاه دریافت کننده سنگ شکن جلوگیری می شود.

فیدر ویبره برای ایجاد نیروی گریز از مرکز از چرخ خارج از مرکز در تحریک کننده استفاده می کند تا چرخش ایجاد کند ، که باعث می شود قطعات متحرک مانند جعبه صفحه نمایش و تحریک کننده حرکت مداوم یا تقریبی مدور ایجاد شود.

مواد به طور مداوم همراه با جعبه صفحه نمایش روی سطح صفحه مایل پرتاب می شوند و مواد به طور مداوم و یکنواخت به درگاه گیرنده ارسال می شوند.

چگونه از خرابی جلوگیری کرده و از عملکرد موثر فیدر ارتعاشی اطمینان حاصل کنیم؟

1. از ویژگی های خود ماده ، دلایل اصلی انسداد فیدر ارتعاشی ویسکوزیته و رطوبت بیشتر است.

با توجه به کاهش جریان مواد ، این امر منجر به ورود مواد به داخل انبار پس از دیوار آویزان معمول ، پدیده مواد ریخته شده ، به ویژه در فصل بارندگی جدی می شود.

2. در هنگام خاموش شدن سیستم حمل و نقل فیدر ارتعاشی مربوط به سطل ذخیره مواد ، به دلیل طولانی بودن مدت ذخیره سازی و تأثیر رطوبت ، اصطکاک بین مواد و دیواره سطل ذخیره سازی افزایش می یابد ، که باعث انسداد مواد می شود .

3. اگر در سطل ذخیره سازی مواد خیلی کم باشد ، هنگام سقوط مواد از ارتفاع بیش از ده متر ، هر چه عمق سطل آشغال ذخیره ساز تغذیه کننده ارتعاشی عمیق تر باشد ، شتاب آن بیشتر خواهد بود.بنابراین نیروی ضربه نیز بیشتر است.

در اثر نیروی جاذبه ، مواد با برآمدگی خاص تحت تأثیر قرار گرفته و به تدریج در پایین سطل ذخیره سازی متراکم می شوند.

هنگام بارگیری مجدد مواد ، احتمالاً انسداد مواد ایجاد می شود.

4. در حال حاضر ، سطل های ذخیره سازی فیدر ارتعاشی خانگی از اندود فولاد ساخته شده اند و بیشتر اشکال آن مخروطی ، مخروطی مربع یا دو شکل منحنی شکل با درگاه بالا و درگاه کوچک پایین است.

مواد با توجه به وزن خود در انبار از بالا به پایین جریان می یابند و هرچه قسمت جریان کمتر باشد ، قسمت جریان کوچکتر است که این نیز دلیل مهمی برای وقوع انسداد مواد است.

5- مدیریت ضعیف ذخیره سازی مواد منجر به ورود مواد فله ای یا مواد خارجی به انبار می شود.

رنده بزرگ در ورودی فیدر ارتعاشی منجر به ورود مواد بزرگ یا مواد خارجی به انبار می شود که این امر همچنین می تواند باعث انسداد مواد شود.

6. در روند استفاده ، ما همچنین باید توجه داشته باشیم که بار سطل ذخیره را بر روی ناودان فیدر ارتعاشی فشار ندهیم ، که منجر به آسیب خستگی صفحه فنر و چنگال اتصال برای مدت طولانی می شود زمان ، منجر به شکستن یکی از آنها می شود.

7. اگر تغذیه بیش از حد باشد ، در نتیجه تجمع مواد در پایه دستگاه ایجاد می شود ، به طوری که نیروی نوار نقاله پیچ مقاومت در برابر بالابر افزایش می یابد و عملکرد سطل ذخیره سازی نرم نیست ، بنابراین باعث انسداد مواد می شود.وقتی این اتفاق می افتد ، باید بلافاصله مقدار خوراک را کاهش دهیم و خوراک را یکنواخت نگه داریم.

8- اگر فاصله بین هسته فیدر و آرماتور خیلی زیاد یا خیلی کم باشد ، بر روی فیدر تأثیر می گذارد زیرا دامنه طبیعی فیدر حاصل نشده است.

9. به دلیل ناسازگاری بین قسمتهای مختلف فیدر ، مواد مسدود می شوند.اینها عمدتا توسط قطعات شل ایجاد می شوند.

هنگامی که این اتفاق می افتد ، لازم است قابلیت تنظیم قطعات را تنظیم کنید تا درستی ربات صفحه فنر تغذیه کننده ارتعاش را به بهترین وجه تنظیم کنید ، تا ناودان به دامنه دامنه مشخص شده در تولید برسد.

اگرچه فیدر ارتعاشی فقط تجهیزات کمکی است ، اما نقش مهمی در اتصال حباب در کل خط تولید دارد.

خرابی فیدر ارتعاشی نه تنها بر کارایی کار تأثیر می گذارد و هم بر طول عمر تجهیزات تأثیر می گذارد ، بلکه ممکن است منجر به خاموش شدن کل خط تولید شود و موجب خسارات اقتصادی زیادی شود.

ما اغلب باید شرایط فیدر ارتعاشی ، بازرسی و تعمیر و نگهداری منظم را بررسی کنیم تا میزان خرابی را کاهش دهیم.

اطلاعات تماس