چین گیاه بچینگ بتن سازنده

Talented Sky Industry Co.، Ltd

تولید کننده پیشرو در کارخانه بچینگ بتن & سیستم های نوار نقاله در چین.

اخبار

October 30, 2020

تفاوت بین سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر و سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر چیست؟

سنگ شکن مخروطی یکی از پرکاربردترین ماشین آلات معدن است.با توسعه بازار ، انواع مختلف سنگ شکن مخروطی در داخل و خارج وجود دارد و عملکرد انواع سنگ شکن مخروطی یکسان نیست.

در حال حاضر از سنگ شکن مخروطی فنر و سنگ شکن مخروطی هیدرولیک بیشتر در بازار استفاده می شود و سنگ شکن مخروطی هیدرولیک به سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر و سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر تقسیم می شود.

این مقاله به طور عمده تفاوت ها و مزایا و معایب سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر و سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر را تحلیل می کند ، امیدوار است که به شما در انتخاب مناسب ترین سنگ شکن مخروطی کمک کند.

سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر و سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر در ساختار اصلی موتور ، اجزا و قطعات مقاوم در برابر سایش تفاوت دارند.علاوه بر این ، در جنبه های زیر تفاوت وجود دارد:

1. حالت تنظیم پورت تخلیه متفاوت است

هنگامی که دستگاه خرد کن مخروطی هیدرولیکی تک سیلندر در حالت عادی است ، پمپ روغن سیلندر شافت اصلی را پر یا تخلیه می کند ، در نتیجه شافت اصلی به سمت بالا یا پایین حرکت می کند (شافت اصلی به سمت بالا و پایین شناور می شود) تا اندازه درگاه تخلیه را تنظیم کند.این نوع تنظیمات ممکن است منجر به مشکل بیشتر در قفل کردن خروجی هنگام خرد کردن سنگ معدن سخت شود.

سنگ شکن مخروطی چند سیلندر درپوش تنظیم را با استفاده از فشار هیدرولیکی یا موتور هیدرولیکی تنظیم می کند ، بنابراین حلقه تنظیم را می چرخاند تا در آستین نگهدارنده بچرخد (پیچ مخروطی ثابت بالا و پایین می چرخد) تا اثر تنظیم شود.مزیت این نوع حالت تنظیم آسان قفل شدن خروجی است.

2. نحوه عبور آهن و پاکسازی حفره متفاوت است

هنگام عبور از اتو ، روغن هیدرولیک دستگاه خرد کن مخروطی هیدرولیکی تک سیلندر به داخل باتری تزریق می شود و باعث می شود که اسپیندل به پایین بیفتد.پس از عبور اتو ، باتری روغن را فشار داده و دستگاه خرد کن مخروطی هیدرولیکی تک سیلندر به طور معمول کار خواهد کرد.حفره سنگ شکن مخروطی هیدرولیکی تک سیلندر نیز از دلال هیدرولیک استفاده می شود.

هنگامی که بدنه خارجی نمی تواند از طریق محفظه خرد کردن خرد کن مخروطی هیدرولیکی چند سیلندر خرد شود یا دستگاه سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر بیش از حد بارگیری شود ، سیستم بیمه هیدرولیک ایمنی را حفظ می کند ، در این صورت پورت تخلیه سنگ افزایش می یابد و جسم خارجی از محفظه خردایش تخلیه می شود.اگر جسم خارجی در بندر تخلیه سنگ معدن گیر کند ، می توان از سیستم پاکسازی حفره برای افزایش بیشتر درگاه تخلیه استفاده کرد ، تا بدنه خارجی بتواند از محفظه خردایش تخلیه شود.تحت عملکرد سیستم هیدرولیک ، خروجی به طور خودکار تنظیم می شود و دستگاه به کار عادی خود باز می گردد.

3. سیستم روغن کاری

سنگ شکن مخروطی هیدرولیکی تک سیلندر دارای دو روش ورودی روغن است ، یکی از راه ها از انتهای پایین دوک است ، روغنکاری یاطاقان کروی ، کاشی کروی ، بوش قاب ، بوش شافت اصلی و سپس روغن کاری چرخ دنده های مورب.راه دیگر از انتهای شافت درایو وارد می شود و بوش شافت درایو را روغن کاری می کنید.و دو راه روغن از یک خروجی تخلیه می شود.

4- اجزایی که نیروی خرد کننده را تأمین می کنند

سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر مشابه سنگ شکن مخروطی فنر است ، بنابراین ، اسپیندل و مخروط متحرک معادل پشتیبانی پایه به سمت بالا هستند و آستین خارج از مرکز ، اسپیندل را برای تأمین نیروی خرد کردن هدایت می کند.

اسپیندل خرد کن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر کوتاه و ضخیم است و می توان قطر آن را بزرگ طراحی کرد.مستقیماً بر روی رک قرار می گیرد (به جای آستین خارج از مرکز) تا ظرفیت تحمل بالاتری را فراهم کند.آستین خارج از مرکز مستقیماً مخروط متحرک را هدایت می کند تا نیروی خرد شدن را فراهم کند.

5. مواد مختلف قابل اجرا

هنگام خرد کردن سنگ نرم و سنگ فرسوده ، مزایای سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر برجسته است ، در حالی که در خرد کردن سنگ معدن سخت و بالا ، عملکرد سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر برجسته تر است.

برای خرد کردن سنگ متوسط ​​و بالاتر از سنگ معدن ، با همان مشخصات ، سنگ شکن مخروطی چند سیلندر می تواند محصولات با کیفیت تر تولید کند.به طور کلی ، هرچه سختی سنگ بیشتر باشد ، تفاوت بین سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر و اثر عمل شکن مخروط هیدرولیک چند سیلندر بیشتر است.

6. نگهداری

سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر دارای ساختار ساده و عملکرد قابل اعتماد است.یک سیلندر هیدرولیکی ، ساختار ساده و جمع و جور ، میزان خرابی کم ، هزینه تولید کم.هر چه ساختار سیستم مکانیکی ساده تر باشد ، قابلیت اطمینان بالاتر ، عملکرد پایدارتر است.

قسمت بالای یا طرف دستگاه خرد کن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر را می توان برای نگهداری سریع و راحت جدا کرد.همه قطعات را می توان از بالا یا کنار جدا و نگهداری کرد ، مخروط متحرک و مخروط بالایی به راحتی قابل جدا شدن و نصب هستند ، نیازی به جدا کردن و نصب قاب ، پیچ و مهره های اتصال نیست ، که جایگزینی روزانه را راحت تر می کند.

7. مقایسه و تحلیل مزایا و معایب

(1) مزایا و معایب سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر

ساختار بدنه سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر ساده تر از سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر است و قطعات آن کمتر و طراحی نفیس تر است.

سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر دارای ساختار ساده و هزینه ساخت کم است ، بنابراین قیمت آن از سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر کمتر است.

در فرآیند عملیاتی واقعی ، نصب و نگهداری دستگاه خرد کن مخروطی هیدرولیکی تک سیلندر آسان است.و از سطح فنی ، سنگ شکن مخروطی هیدرولیک تک سیلندر باعث بهبود فنی به بلبرینگ کشویی شده است ، بنابراین تجهیزات بهبود یافته می توانند با سرعت بالاتر سازگار شوند و سرعت چرخش اسپیندل را افزایش دهند ، به طوری که مشخصات مواد نهایی بیشتر است مطابق با الزاماتدر همان زمان ، خروجی بیشتر است.

بزرگترین عیب سنگ شکن مخروطی هیدرولیکی تک سیلندر این است که فقط یک سیلندر روغن دارد ، بنابراین نیروی خرد کردن برای بسیاری از سیلندرها نسبتاً کم است.هنگام خرد کردن مقداری سنگ سخت تر ، توصیه می شود سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر را انتخاب کنید.

(2) مزایا و معایب سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر

بر اساس سنگ شکن مخروطی فنری سنتی ، سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر ارتقا یافته و عملکرد بهتری داشته و ساختار آن مناسب است.

سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر از فناوری چند سیلندر استفاده می کند ، به طوری که سنگ شکن نسبتاً بزرگ است.تحت شرایط اطمینان از استاندارد خروجی ، مصرف انرژی کنترل شده و برای سنگ مناسب تر است ، به ویژه برای سختی سنگ بیش از 300 مگاپاسکال مناسب است.

سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر دارای یک طراحی محفظه خردایش ویژه است ، که باعث می شود بهره وری بسیار افزایش یابد.تنظیم هیدرولیکی نیمه اتوماتیک پورت تخلیه می تواند به طور موثر دانه بندی مواد سنگ را کنترل کند و مواد نهایی محصول می توانند نیازهای خاص خود را برآورده کنند.بنابراین استفاده از آن اقتصادی تر و کاربردی تر است.

تولید کنندگان خوب سنگ شکن در ساخت دستگاه های سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر از ریخته گری کلی با مقاومت بالا استفاده می کنند و دارای محافظ آهن هستند که ایمن و قابل اعتماد است.کیفیت سنگ شکن تجهیزات هر چقدر سخت باشد ، عملکرد تجهیزات بسیار پایدار است و عمر طولانی دارد.

سنگ شکن مخروطی هیدرولیک چند سیلندر از ساختار مهر و موم هزارتوی استفاده کرده است ، که می تواند اثر ضد گرد و غبار را بازی کند.اما اگر کارخانه باتجربه نباشد یا فناوری ساخت واجد شرایط نباشد ، مهر و موم دخمه پرپیچ و خم گرد و غبار نیز ایجاد می کند ، که ممکن است باعث مشکلات مدیریت پورت تخلیه شود.

اطلاعات تماس